Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Zgodnie z danymi GUS, w 2013 r. było 88 267 wypadków przy pracy, w tym 2605 w województwie lubuskim. W przeliczeniu na 1000 osób zatrudnionych, w lubuskim wypadkom ulega 8,98 osób rocznie, co stanowi ścisłą krajową czołówkę. Taki stan rzeczy utrzymuje się od kilku lat…

Poniżej przedstawiamy przykłady wypadków przy pracy z ostatniego okresu z terenu województwa lubuskiego.

 

2,25 PROMILA ALKOHOLU U OPERATORA WÓZKA WIDŁOWEGO I WYPADEK PRZY PRACY

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 lutego 2010 r. w Nowej Soli, w trakcie wykonywania obowiązków pracowniczych w zakładzie pracy, naraził jednego z pracowników na niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak ustalono oskarżony znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,25 promila, prowadził wózek widłowy, którym transportował ciężkie elementy po hali produkcyjnej. Podczas manewru cofania, na skutek zaburzenia czynności psychoruchowych wynikających ze stanu nietrzeźwości, nie opanował pojazdu i uderzył w stanowisko pracy pokrzywdzonego przygniatając go metalowym kontenerem do innych urządzeń. Na skutek tego oskarżony nieumyślnie spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci stłuczenia uda prawego i lewego, naruszających czynności narządu ciała pokrzywdzonego na okres powyżej dni 7. 

źródło: http://www.zielona-gora.po.gov.pl